DJEMBE

Naše djembe je možné si prohlédnout a zahrát si na ně a popř. koupit osobně na našich bubnovacích akcích nebo po domluvě ve zkušebně v Ostravě, popřípadě vám djembe zašleme kamkoliv poštou nebo zásilkovou službou.

Zavolejte nebo napište: pavel(zavináč)soro.cz, mobil +420 604 624 596.


Naše djembe

výroba djembe

Djembe, která nabízím, jsou kvalitní hudební nástroje se sytým, barevným zvukem od nejhlubších basů přes znělé tomy až po uši rvoucí slapy. Korpusy jsou ručně dlabané tradiční technikou v dílnách v Guinei a Mali. Jsou to země, odkud djembe pocházejí, kde má jejich výroba hlubokou tradici a výrobci těchto nástrojů patří mezi nejlepší ve svém oboru, jelikož své řemeslo zdědili po svých předcích. Většina z nich nejen nástroje vyrábí, ale také na ně aktivně hraje, takže vědí, jak má správné djembe vypadat a znít.

Jsou vyrobena z tvrdého dřeva lenke, djala a balafon (Mahagon Bissilon). Tato dřeva patří mezi netvrdší na světě a využívají se k výrobě hudebních nástrojů pro svou výbornou zvukovou kvalitu a také např. na výrobu podlah pro svou vysokou odolnost. Korpusy jsou napuštěny karité (bambucké máslo), které chrání dřevo proti vlivům vnějšího prostředí.

výroba djembe

Djembe jsou potaženy kvalitní ručně zpracovanou kůží z africké kozy, která je upnuta na silných obručích a natažena kvalitními PA provazy. Tyto kozy nebyly zabity za účelem výroby djembe, ale jako zdroj potravy. Pro lidi v Africe je kozí maso oblíbenou pochoutkou a často jediným zdrojem masa.

Djembe, která zde naleznete, nejsou turistickými suvenýry, ale plnohodnotnými hudebními nástroji, na které hraje většina profesionálních bubeníků na celém světě včetně mne, mých učitelů a lidí, jenž navštěvují naše akce. Nástroje, kterým věřím.


Velké djembe

velké djembe

Velké djembe

má průměr 32-38 cm.

Cena 5000-5800 Kč.


velké djembe


Střední djembe

střední djembe

Střední djembe

má průměr 28-32 cm.

Cena 4000-4800 Kč.


střední djembe


Malé djembe

malé djembe

Malé djembe

má průměr 21-28 cm.

Cena 2200-3800 Kč.


malé djembe


Mini djembe

mini djembe

Mini djembe

má průměr 15-21 cm.

Cena 1200-1600 Kč.


mini djembe

(c) 2010 Marcela Sovadinová, Pavel Nowak